ورود |عضويت
  علم و فناوری

اسپری منحصربهفرد برای تمیزی دائمی

کارشناسان دانشگاه کالج لندن به تازگی یک اسپری ضد آب منحصربفرد مخصوص پاک کردن ذرات گرد و غبار، میکروب، روده و سایر آلودگی‌ها ابداع کرده‌اند که با اسپری کردن آن به هر سطح علاوه بر تمیز شدن آن سطح با وسیله دیگر هیچ نوع آلودگی، گرد و غبار و یا دوده به آن نمی‌چسبد. گفتنی است، این اسپری از ماده اصلی ذرات دی اکسید تیتانیوم و بر پایه فناوری نانو ساخته شده است.

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این اسپری خود تمیز شونده هر سطحی را ضد آلودگی می‌کند و افراد پس از استفاده از آن تنها یکبار بر روی هر سطح یا هر شی‌ء دیگر نیازی به تمیز کردن آن سطح ندارند.کارشناسان سازنده این اسپری ایده اصلی ساخت آن را طبیعت و بویژه پرهای حیواناتی مانند قو می‌دانند که ضدآب است و در عین حال کثیف نمی‌شود.

قرار است از این تکنولوژی برای ساخت لباس‌های ضد آب با قابلیت عدم کثیف شوندگی استفاده شود. در عین حال این اسپری می‌تواند برای ضد عفونی کردن و تمیز نگه داشتن اماکن بیمارستانی و اتاق‌های عمل مورد استفاده قرار گیرد و به این ترتیب مانع از انتشار عفونت‌های بیمارستانی شود.

 

در عین حال این اسپری می‌تواند برای ضد عفونی کردن و تمیز نگه داشتن اماکن بیمارستانی و اتاق‌های عمل مورد استفاده قرار گیرد و به این ترتیب مانع از انتشار عفونت‌های بیمارستانی شود.

http://www.jamnews.ir/detail/News/455973

 

شنبه 29 مرداد ماه 1401
  نظرسنجي
نظر شما درباره وبگاه حوزه نمایندگی ولی فقیه چیست؟

 

تعداد جوابها : 251

عالی : 89%
خوب : 3%
متوسط : 2%
ضعیف : 6%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 11
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 11

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 1529402
Visitors بازديد هاي امروز: 64
Visitors بازديد هاي ديروز: 509

فعال در اين زمان كاربران فعال:
با ذکر منبع بلامانع است
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا