ورود |عضويت
  زن مسلمان و حجاب

 

خاطرات یک حاجآقا از حجاب یک دختر بیحجاب

سفرهاي مشهد مقدسي که من براي بچه‌های دانشگاه تدارک می‌دیدم غالباً با استقبال پسران و دختران مذهبي روبرو می‌شد ولي اين بار نمی‌دانم چرا این‌گونه امام رضا بين این‌همه بچه‌ها صف اول نماز جماعتي ،اين افراد به‌ظاهر غیرمذهبی و مثلاً بی‌حجاب را طلب کرده بود!

 

بگذاريد از اول سفر برايتان بگويم سفري که با خواهران دانشجو جهت زيارت مشهد مقدس برگزارشده بود از ميان اتوبوسي که ما با آن‌ها هم‌سفر بوديم حداکثر چند نفر انگشت‌شمار با چادر الفت داشتند .

 

لذا وقتي وارد اتوبوس شدم کمي ترسيدم از اينکه عجب سفر سختي در پيش دارم.نمی‌دانستم بااین‌همه بی‌حجاب و ... چگونه بايد برخورد کنم مخصوص چند نفر از آن‌ها که خيلي شيطنت داشتند ناچار مثل هميشه به ناتواني خود در محضر حضرت وجدان عزيز اعتراف کرده و دست به دامن صاحب کرامت امام ثامن حضرت رضا (ع) شدم.

 

يکي از اتفاقاتي که باعث شد خستگي سفر را به‌طورکلی فراموش کنم لطف خدا در اجراي امربه‌معروف و نهي از منکر بدون چماق بود

 

داستان ازاینجا شروع شد روز اول تصميم گرفتم براي چادر سخت‌گیری شديد نکنم لذا چند نفر از دختران دانشجو که سراچه آن‌ها معروف به سراچه اراذل‌واوباش بود(اسمي که بچه‌ها به خاطر شيطنت بیش‌ازاندازه برايشان انتخاب کرده بودند و خودشان هم خوششان می‌آمد) و بقول همه هم‌سفران دردسر سازهاي سفر بودند تصميم گرفتند به‌صورت دسته‌جمعی براي خريد به بازار بروند اما چون تابه‌حال به مشهد مقدس نيامده بودند

 

و به قول يکي از آن‌ها فقط به خاطر تفريح سفر مشهد آمدم

 

لذا از من خواستند که به‌عنوان راهنما با آن‌ها بروم من هم با ترديد قبول کردم وقتی‌که به راهرو خروجی هتل آمدند متوجه وضعيت و پوشش بسيار نامناسب آن‌ها شدم لذا سرم را پايين انداختم و کمي خودم را ناراحت و خجالت‌زده نشان دادم

سرگروه بچه‌ها که متوجه قضيه شده بود با تعجب گفت: ((حاج‌آقا مگر چادر براي بازار رفتن هم الزامي است؟))

 

گفتم:(( ازنظر من نه! ولي به نظر شما اگر مردم يک روحاني را با چند نفر دختر بدون چادر ببينند چه فکري می‌کنند؟))

 

يکي از بچه‌ها بلند گفت : ((حق با حاج‌آقا است خيلي وضعيت ما نامناسب است هرکس ما را با اين پوشش با حاج‌آقا بينند يا گريه می‌کند يا می‌خندد و يا از تعجب اشتباهي با تير چراغ‌برق تصادف می‌کند))

 

بقيه غير از دو نفر حرف او را تائید کردند

 

ولي يکي از مخالفان گفت: ((حاج‌آقا من و مادرم و تمام خانواده ما در عمرمان یک‌بار هم چادر نپوشیده‌ایم لذا نه‌تنها بلد نيستم ! بلکه از چادر متنفرم ! من دوست ندارم با چادر خودم را زندان کنم !حيف من نيست که زير چادر باشم اصلاً وقتي چادری‌ها را می‌بینم حالم به هم می‌خورد.و دلم می‌خواهد دختران چادري را خفه کنم ))

 

گفتم :(( به فرض که حق با شما است ولي خود شما هم اگر يک روحاني را با دختران مانتويي بيني در بازار تعجب نمی‌کنی؟ اصلاً براي تو قابل‌تصور است يک روحاني مسئول دختران بي چادري باشد؟ گفت : قبول دارم ولي سخت است چادر پوشيدن!))

 

گفتم :(حالا شما یک‌بار امتحان کنيد یک‌بار که ضرر ندارد تا بعدازآن که می‌خواهید وارد حرم امام رضا بشويد و چادر الزامي است حداقل ياد گرفته باشيد که چگونه چادر سر کنيد .)

 

بالاخره با بی‌میلی تمام چادر بر سر کرد و گروه ۷ نفره اراذل اوباش که ۴ نفر آن‌ها شايد اولين بارشان بود چادر بر سر می‌کردند مثل بچه‌های خوب و مثبت همراه من به راه افتادند .

اگر کسي اولين بار آن‌ها را می‌دید می‌گفت گروه امربه‌معروف خواهران هستند!

 

اما اصل قضيه از وقتي شروع شد که يک دزد کیف‌قاپ به کيف همان دختر مخالف چادر که می‌خواست دختراني چادري را با دست خود خفه کند! حمله کرد.

 

ولي وقتي آن آقا دزده می‌خواست کیف‌دستی آن خانم را که پرپول بود به علت اينکه آن دخترخانم چادر بر سر داشت موفق به گرفت کيف او که قسمتي از آن زير چادر بود نشد .و قضيه به‌خوبی تمام شد.

 

همین‌که اين اتفاق به‌ظاهر ساده افتاد همان خانم پيش من آمد و گفت :

 

((حاج‌آقا چادر هم عجب چيز خوبي است و من نمی‌دانستم.

 

فکر نمی‌کردم چادر این‌قدر بدردم بخورد. حاج‌آقا به خدا هیچ‌وقت در عمرم به‌اندازه‌ای امروز که با چادر به بازار آمدم احساس امنيت نکرده بودم))

 

وقتي اين حرف‌ها را به من می‌گفت من در رويای خودم غرق‌شده بودم و پيش خودم می‌گفتم :

 

((خدايا ای‌کاش همه بچه مذهبی‌ها که خاک‌پای همه آن‌ها طوطيای چشم من است می‌دانستند که لذت و اثر امربه‌معروف و نهي از منکر بدون چوب و چماق چقدر زياد است و برعکس اثر معکوس تذکر دادن با تندي و خشونت و چوب و چماق چقدر زياد است.))

 

و تعجب و لذت زيارت امام رضا براي من آن زمان زياد شد که ديدم تا آخر سفر آن خانمي که حاضر نبود به‌هیچ‌وجه چادر بپوشد هیچ‌چیزی حتي خنده ديگران  و خانواده مخالف چادر نتوانستند چادر را از سر اين دخترخانم که از مديران محترم اراذل‌واوباش دانشگاه بود بردارد!

 

منبع: وبلاگ حجت‌الاسلام داودي نژاد

http://www.taamolnews.ir/fa/news/28948

 

شنبه 29 مرداد ماه 1401
  نظرسنجي
نظر شما درباره وبگاه حوزه نمایندگی ولی فقیه چیست؟

 

تعداد جوابها : 251

عالی : 89%
خوب : 3%
متوسط : 2%
ضعیف : 6%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 37
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 37

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 1529543
Visitors بازديد هاي امروز: 205
Visitors بازديد هاي ديروز: 509

فعال در اين زمان كاربران فعال:
با ذکر منبع بلامانع است
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا