ورود |عضويت
  چهارگوشه جهان

 

جولان فساد و فحشا در اروپا و آمریکا

پس از افشای رسوایی‌های جنسی یکی از تهیه‌کنندگان معروف هالیوود به نام «هاروی واینشتاین» و به دنبال آن فاش شدن رسوایی‌های مشابه درمورد برخی دیگر از هالیوودی‌ها مانند بن افلک و الیور استون و... و پس از به راه افتادن جنبشی در فضای مجازی به نام «من هم»‌، اینک در فرانسه و توسط زنان این کشور در فضای مجازی، هشتکی مشابه راه افتاده تحت عنوان «خوکت را افشاء کن».

براساس گزارش رادیو فرانسه، خیل عظیم قربانیان تعرضات جنسی در اروپا این بار قصد دارند تا اعتراضات خویش را به خیابان‌ها بکشند. گفته می‌شود شدت فساد جنسی در فرانسه به حدی بحرانی است که به عنوان قدم اول قرار است یکی از وزرای دولت، لایحۀ قانونی را دربارۀ ممنوعیت تعرض جنسی در خیابان تسلیم مجلس کند! و بسیاری امیدوارند که لایحه‌ای هم درباره منع تعرض جنسی در محیط کار به مجلس برود!

این خیزشی که اینک در اروپا به راه افتاده مربوط به گزارش‌های دو سال اخیر است که از سوی برخی سازمان‌های اجتماعی و مراکز آماری درباره شدت فزاینده خشونت‌ها و آزارهای جنسی در اروپا و آمریکا منتشر شد و اینک رسوایی اخیر هالیوودی‌ها بخش کوچکی از آن فساد عظیم به شمار می‌آید.

در آوریل 2015 دانشگاه هاروارد یک نظرسنجی در میان دانشجویان خود انجام داد که بخشی از پروژه پژوهشی بزرگی بود که در 64 دانشگاه معتبر آمریکا و در میان 150 هزار دانشجوی آنها (اعم از فارغ‌التحصیل و یا مشغول به تحصیل) درباره تعرضات جنسی صورت می‌گرفت. نتیجه این پژوهش که در سپتامبر 2015 منتشر شد، بسیار تکان دهنده بود. نظرسنجی فوق نشان می‌داد که ۷۲.۲ درصد از دانشجویان دختر حاضر در این آمارگیری، در زمان حضورشان در دانشگاه هاروارد مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

گزارش و نظرسنجی فوق در کنار گزارش چند ماه قبل «آژانس حقوق بنیادین» (FRA) در اروپا که نشان می‌داد نیمی از زنان این قاره به اصطلاح مدرن، از 15 سالگی مورد تعرض جنسی قرار گرفته و در کنار نامه سال گذشته 17 زن سیاستمدار فرانسوی (از جمله کریستین لاگارد، رئیس‌ صندوق بین‌المللی پول) که اعتراف کرده بودند در دوران فعالیت سیاسی خود، مورد تجاوز همکاران مرد قرار گرفته‌اند و در کنار گزارش مهم سال 2016 نوردیک از دانشگاه استکهلم سوئد که کشورهای رکورد‌دار تجاوز جنسی را دانمارک و سوئد و کانادا و آمریکا و انگلیس اعلام کرده بود بیانگر این مطلب است که جهان غرب با بحران عمیقی در زمینه برخورد با زنان مواجه شده است.

در تحقیق انجام شده توسط «مؤسسه تحقیقاتی آلبرتا»، ۴۰ درصد پوشش زننده و تحریک‌آمیز زنان در اجتماع به خصوص کلوپ‌های شبانه به عنوان دلیلی برای رفتارهای خشونت‌آمیز جنسی محسوب شده و از سوی دیگر، درصدی نیز رفتارهای تحریک‌آمیز همچون رقص زنان در کلوپ‌های شبانه را دلیل این امر معرفی کرده‌اند. در تحقیق انجام شده توسط مؤسسه «‌Opinion Matters» انگلیس، قرارگرفتن زنان با لباس محرک در کنار مردان، تنها شدن زن با مرد در مکان‌های خاص، نوشیدن مشروبات الکلی زن همراه با مرد، رقص تحریک‌آمیز زنان در کنار مردان، همه نمونه‌هایی از دلایل تعرض و یا سوءاستفاده جنسی از زنان ذکر شده است.

حال به هر دلیلی برخی پرده‌های هالیوود برافتاده و زشتی‌هایی که به عنوان قصه و داستان در فیلم‌ها رویت می‌شد، رنگ واقعی خود را نشان داده است. این درحالی است که به تصریح روانشناسان، همین زشتی‌های آثار سینمای هالیوود اعم از خشونت و سکس و نمایش بی‌بند و باری و... از عوامل اصلی رواج زمینه‌های خشونت و تعرضات جنسی در جامعه غرب به شمار آمده است.

http://kayhan.ir/fa/issue/1128/3

 

شنبه 29 مرداد ماه 1401
  نظرسنجي
نظر شما درباره وبگاه حوزه نمایندگی ولی فقیه چیست؟

 

تعداد جوابها : 251

عالی : 89%
خوب : 3%
متوسط : 2%
ضعیف : 6%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 37
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 37

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 1529544
Visitors بازديد هاي امروز: 206
Visitors بازديد هاي ديروز: 509

فعال در اين زمان كاربران فعال:
با ذکر منبع بلامانع است
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا